II NIEDZIELA  ZWYKŁA – 17.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nasza osobista więź z Bogiem musi przekładać się na relacje z wszystkimi bliźnimi. Do wołania Kościoła o jedność chrześcijan włączmy także nasze osobiste modlitwy. Będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. Mottem tegorocznego tygodnia są słowa: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc ” (por. J 15,5-9)

2. Kalendarz liturgiczny:

niedziela         – św. Antoniego, opata i pustelnika z III/IV wieku.

wtorek            – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego, założyciela Zgromadzenia Służebnic  Najświętszego Serca Jezusowego, ( Siostry Sercanki),

środa               – św. Fabiana, papieża i męczennika z III wieku,

– św. Sebastiana, męczennika z III wieku, jest patronem żołnierzy.

czwartek          – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy jako kilkunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć  na stadionie Domicjana na początku IV wieku.

3. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Katolickim w Polsce Dzień Judaizmu. Ten dzień uświadamia wierzącym w Chrystusa judaistyczne korzenie chrześcijaństwa. Mamy okazję dostrzec to co nas łączy z wyznawcami judaizmu. Są to wiara w jednego Boga, Biblia, tradycja religijna i Dekalog. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II: „antysemityzm jest grzechem.”

4. W czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie serdeczna pamięć i modlitwa.

5. Za tydzień w niedzielę Msza Święta o godz. 11.00 dla przedszkolaków. Zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Andrzej Czernik – Kubanek, Biały Dunajec ul. Miłośników Podhala

+ Stanisław Skupień, Suche

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Parafianom i wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Ks. Stanisław Parzygnat

Wizyta duszpasterska – kolęda

W parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie w styczniu 2021 roku.

W trudnym czasie, który obecnie przeżywamy odwiedzimy tylko te Rodziny, które zaproszą Księży.

Prośbę o wizytę duszpasterską prosimy kierować do Księży Wikariuszy:

Ks. Arkadiusz odwiedzi zapraszające rodziny z Poronina.

Ks. Sławomir odwiedzi zapraszające rodziny ze Suchego i Białego Dunajca.

Zgłoszenia kolędowe będą przyjmowane w następujący sposób:

(wybieramy jeden)

·       Zgłoszenie SMS. Ks. Arkadiusz tel. 505 142 381. Ks. Sławomir tel. 537239723

Informacje z numerami telefonów do Księży można też zabrać ze stolika z prasą.

·       Formularz kolędowy na stronie internetowej parafii.

·       Zapisy w zakrystii/kancelarii parafialnej.

Księża wcześniej poinformują zapraszające rodziny o terminie wizyty duszpasterskiej.

Zapisy do przyszłej niedzieli (24 stycznia).

Podczas wizyty duszpasterskiej będziemy zachowywać wszystkie normy sanitarne związane z epidemią.

W tym roku Ksiądz po kolędzie będzie chodził bez ministrantów. Ofiarę dla ministrantów złożymy do puszek po Mszach Świętych w niedziele 24 lub 31 stycznia przed kościołem.

Kaplica w Białym Dunajcu

… Ofiarę dla ministrantów i na potrzeby kaplicy złożymy do puszek po Mszy Świętej o godz. 9.00 w niedziele 24 lub 31 stycznia przed kaplicą.