XX NIEDZIELA  ZWYKŁA – 18.08.2019r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.  Msze Święte w naszym kościele:

w niedziele                   7.00,  9.00, 11.00, 17.00, 20.00,

w dni powszednie        6.30, 18.00.

2. Dziś Msza Święta o godz. 11.00 w oprawie góralskiej przygotowana przez Związek Podhalan oddział Suche. Za tydzień Msza Święta   w oprawie góralskiej o godz. 11.00 przygotowana będzie przez Związek Podhalan oddział Poronin.

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek       – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

środa          – św. Piusa X, papieża, odrodził życie eucharystyczne.  Pozwolił  na częstsze i wcześniejsze przystępowanie       do Komunii Świętej, nazywany jest „Papieżem  Eucharystii.”

czwartek    – NMP Królowej,

piątek        – św. Róży z Limy, opiekunka Indian i niewolników,

sobota         – św. Bartłomieja, apostoła.

4. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

5. W Zakopanem trwa 51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Dziewięć festiwalowych dni to doskonała okazja, by posłuchać i zobaczyć, jak bardzo się różni, a zarazem ile ma wspólnego góralska kultura z całego świata.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

+ Maria Stołowska, Biały Dunajec ul. Miłośników Podhala

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Powracających z urlopów polecamy opiece św. Krzysztofa.

Ks. Stanisław Parzygnat