XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msze Święte w naszym kościele: w niedziele 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00, w dni powszednie 6.30, 18.00.

2. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Boskiej Zielnej). Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Msza Święta w tym dniu o godz. 11.00 w oprawie góralskiej będzie przygotowana przez Związek Podhalan oddział Biały Dunajec.

3. Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu. Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Gaździny Podhala pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o godz. 11.30. Szczegółowe informacje na plakacie.

4. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – NMP Kalwaryjskiej

wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, oddał się dobrowolnie na śmierć za współwięźnia w bunkrze głodowym w Oświęcimskim Obozie. W tym roku przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana.

czwartek – św. Stefana, żył na przełomie X/XI wieku. Pierwszy król węgierski, stworzył w swoim kraju organizację kościelną i gorliwie szerzył chrześcijaństwo,

piątek – św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

5. Dzisiaj Msza Święta o godz. 11.00 w oprawie góralskiej przygotowana przez Związek Podhalan oddział Poronin w przyszłą niedzielę Związek Podhalan oddział Suche. Modlitwą, śpiewem i muzyką góralską chcemy uwielbiać Pana Boga i przypominać o miłości do Rodnej Ziemi i naszych przodkach.

6. 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920r. Wojsko Polskie obroniło nie tylko swój kraj, ale także uchroniło cały kontynent przed napierającym bolszewizmem. Polacy w Bitwie Warszawskiej pokonali Sowietów bez pomocy sojuszników ale z Bożą pomocą.

7. Msza Święta za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy w piątek o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę (19 sierpnia) Piesza Pielgrzymka z Zakopanego do Krzyża na Giewoncie w 117 rocznicę wyniesienia krzyża. O godz. 9.00 Msza Święta w kościele św. Krzyża przy ul. Zamojskiego i rozpoczęcie pielgrzymki.

9. XVII Dzień Misia, Miodu i Bartników za tydzień w niedzielę. Msza Święta w naszym kościele z udziałem pszczelarzy o 11.00. Szczegółowe informacje na plakatach. W tym dniu w godz. 10.00 – 15.00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury będzie można oddać krew, która zostanie przekazana na leczenie poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zaproszenie do oddania krwi skierowane jest do parafian a także do turystów.

10. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Pamiętajmy: „sięganie po alkohol nawet w najmniejszych ilościach przez dzieci czy młodzież to szybka droga do uzależnienia i zablokowania ich rozwoju fizycznego, psychicznego, duchowego, religijnego, moralnego i społecznego.

Prawie 4 miliony Polaków ma problem z alkoholem a 11 tysięcy rocznie umiera z jego powodu. Zachęcamy do włączenia się do inicjatywy „100 dni abstynencji na 100 – lecie Niepodległości Polski.”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Ewa Herczak, Poronin ul. Gut – Stapińskiej

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim, którzy przyjechali na wakacje do naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do naszego kościoła.

Parafian i wakacyjnych gości polecamy Matce Najświętszej Wniebowziętej, aby wstawiała się za nami i wypraszała potrzebne łaski!

Ks. Stanisław Parzygnat