XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA – 13.10.2019r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy różańcowy miesiąc. Nie zaniedbujmy nabożeństw różańcowych, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 16.30   a w dni powszednie o 17.30.

2. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Modlitwą, dobrym słowem i ofiarą wspieramy „żywy pomnik” Jana Pawła II czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia: utalentowaną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

3. Kalendarz liturgiczny:

niedziela             – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń   zakonnych.

poniedziałek       – św. Małgorzaty Marii Alacoque. Świętej od obietnic Najświętszego Serca Pana Jezusa.

wtorek                 – św. Teresy od Jezusa, zakonnicy i doktora Kościoła.  Święta żyła w XVI wieku i dokonała reformy zakonu karmelitańskiego, przywracając mu pierwotny surowy charakter,

środa                   – św. Jadwigi Śląskiej, XII/XIII w., pochodziła z Bawarii, była żoną Henryka Brodatego, księcia  Wrocławia,  po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cystersek w Trzebnicy, słynęła z licznych dzieł miłosierdzia,

czwartek             – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa. Uczeń św. Jana Ewangelisty. Zginął śmiercią męczeńską ok. 107 roku, skazany na pożarcie przez   dzikie zwierzęta.

piątek                  – św. Łukasza, ewangelisty. Lekarzom, pielęgniarkomi całej Służbie Zdrowia, życzymy nieustannej opieki  ich Patrona św. Łukasza.

sobota                 – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Ponad 1000 relikwiarzy bł. ks. Jerzego (jeden w naszym kościele) na wszystkich kontynentach pokazuje, że kult kapłana męczennika ma charakter światowy.

W 35 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki kapelana „Solidarności” uroczysta Msza Święta w najbliższą sobotę o 18.00 w kościele OO. Bernardynów w Zakopanem na Bystrem.

4. Msza Święta za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy w piątek o godz. 18.00.

5. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

6. W najbliższą sobotę 19 października Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej. W Sanktuarium Msza Święta i otwarte mityngi AA i Al – Anon poświęcone uzależnionym od alkoholu i rodzinom żyjącym z alkoholikiem. Szczegółowe informacje w gablotce.

7. W przyszłą niedzielę dzieci z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Suchem będą rozprowadzać okolicznościowe kartki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na misje w Afryce.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę 27. października zapraszamy do udziału w Korowodzie Świętych. Dzieci, młodzież i dorośli przychodzą do kościoła przebrani za wybranego świętego lub świętą.  Po Mszy Świętej o godz. 11.00 przejdziemy na teren GOK-u w parku. Tam modlitwa przez wstawiennictwo naszych Świętych i Błogosławionych.

9. Odblaskowy Różaniec. Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie uczestniczy w projekcie „Odblaskowa szkoła.” Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W ramach projektu w kolejne trzy środy października nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie odprawiane w intencji osób, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Prosimy wszystkich uczestników o zabranie w te dni na nabożeństwo różańcowe elementów odblaskowych.

10. Po Mszy Świętej przed kościołem można złożyć ofiarę z okazji Dnia Papieskiego. Wspomożemy w ten sposób młodych zdolnych ludzi, stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.

11. Jubileusz 15–lecia działalności Zespołu Góralskiego „Biołodunajcanie.” Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy wszelkiej pomyślności.

12. Koło Gospodyń Wiejskich ze Suchego zaprasza na kiermasz ciast.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Helena Łukaszczyk, Biały Dunajec ul. Miłośników Podhala

+ Władysław Barnaś, Poronin ul. Kościuszki

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele,

a szczególnie nauczycielom i wychowawcom
na Dzień Nauczyciela

życzymy Bożej opieki i wstawiennictwa
Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Rady.

Ks. Stanisław Parzygnat