XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy, aby głosili Ewangelię w różnych krajach świata, ale powołuje również każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu. Hasłem Tygodnia Misyjnego są słowa „Pełni Ducha i posłani.”

W najbliższych dniach nabożeństwa różańcowe ofiarować będziemy w intencji pracujących w krajach misyjnych.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – św. Jana Pawła II. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II uświadamia nam wielkość duchowego dziedzictwa, którego jesteśmy spadkobiercami. Pragniemy również, aby nasze życie i świadectwo wiary stanowiło wyraz wierności temu przesłaniu, które w całym swoim pontyfikacie głosił św. Jan Paweł II.

wtorek – św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa lwowskiego obrządku łacińskiego. Życie Arcypasterza wypełnione było: modlitwą, pracą i dziełami miłosierdzia.

3. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. „O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy też po śmierci.” (św. Bernard).

4. Wnet Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów. Troszczmy się o czystość na cmentarzu. Śmieci składamy przy bramie cmentarnej od strony parkingu. Nie zanieczyszczajmy miejsca przy bramie od ul. Tatrzańskiej.

5. W przyszłą niedzielę 28. października zapraszamy do udziału w Korowodzie Świętych. Dzieci, młodzież i dorośli przychodzą do kościoła przebrani za wybranego świętego lub świętą. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 przejdziemy na teren GOK-u w parku. Tam modlitwa przez wstawiennictwo naszych Świętych i Błogosławionych oraz konkurs na najpiękniejszy strój Świętego.

6. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej. Praktyki niedzielne w parafii zostaną przesłane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 2 100,00 zł. i € 10 (dwa tysiące sto złotych i dziesięć euro). Bóg zapłać!

8. Dzieci z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Suchem rozprowadzają okolicznościowe kartki. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na misje w Afryce.

9. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

10. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy (z 3 na 2).

11. Wywóz śmieci wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV, AGD oraz odpadów niebezpiecznych:

22 października (poniedziałek) – Majerczykówka – punkt zbiórki: parking stacji narciarskiej Hajduk.

23 października (wtorek) – Poronin (ul. Kasprowicza, Kościuszki, Za Torem) – punkt zbiórki: parking GOK oraz ul. Za Torem – w okolicy karczmy „Rąbanica”.

24 października (środa) – Poronin (ul. Piłsudskiego, A. Gut-Stapińskiej, Tatrzańska) – punkt zbiórki: parking GOK oraz ul. Piłsudskiego obok „Gospody”.

26 października (piątek) – Suche – punkt zbiórki: parking Stacji Narciarskiej „SUCHE”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Pamiętajmy o słowach Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.”

Ks. Stanisław Parzygnat