II NIEDZIELA  ZWYKŁA – 19.01.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nasza osobista więź z Bogiem musi przekładać się na relacje z wszystkimi bliźnimi. Do wołania Kościoła o jedność chrześcijan włączmy także nasze osobiste modlitwy. Będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. Mottem tegorocznego tygodnia są słowa: „Życzliwymi bądźmy” (Por. Dz 28,2)

2. Kalendarz liturgiczny:

niedziela         – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa  przemyskiego, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, ( Siostry Sercanki),

poniedziałek   – św. Fabiana, papieża i męczennika z III wieku,

– św. Sebastiana, męczennika z III wieku, jest patronem żołnierzy.

wtorek            – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy jako  kilkunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana na początku IV wieku.

piątek             – św. Franciszka Salezego,  biskupa i doktora Kościoła, jest patronem dziennikarzy.

sobota            – święto nawrócenia św. Pawła – apostoła narodów.  Dokonało się ono około 35 roku u bram Damaszku.          Został on następnie ochrzczony i służył Chrystusowi aż do męczeńskiej śmierci.

3. Ważniejsze informacje z życia Parafii na najbliższe miesiące:

– Popielec 26 lutego.

– Bierzmowanie młodzieży klas ósmych I połowa marca.

– Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych trzy kolejne niedzie  Wielkiego Postu II, III i IV (8, 15 i 22 marca).

– Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży od V niedzieli  Wielkiego Postu (od 29 marca).

– Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii 3 kwietnia (piątek).

– Wielkanoc 12 kwietnia.

– I Komunia Święta 10 maja, niedziela godz. 11.00.

– Rocznica I Komunii Świętej 17 maja, niedziela godz. 11.00.

– Boże Ciało 11 czerwca.

4. We wtorek Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie serdeczna pamięć i modlitwa.

5. Księża zakończyli wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w waszych domach. Msza Święta za wszystkie rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską zostanie odprawiona 2 lutego o godz. 11.00 (MB Gromnicznej).

6. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7. XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka odbędzie się w najbliższy czwartek 23 stycznia o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Białym Dunajcu.

8. Nie spalajmy w piecach śmieci, odpadów czy plastikowych przedmiotów. Od każdego z nas zależy, czy powietrze którym oddychamy w naszych wioskach na Podhalu, będzie służyło zdrowiu i życiu, czy będzie przyczyną chorób i wcześniejszej śmiertelności.

Parafianom i gościom przebywającym na feriach

życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!