NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO 21.04.2019r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Słowo Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego… (odczytujemy)

2. Życzenia z Poronina

Chrystus zmartwychwstał!

On jest kamieniem węgielnym. Już raz próbowano odrzucić Go i pokonać, ze strażą i opieczętowanym kamieniem grobowym. Ale kamień ten został odsunięty. Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje!

Niech spotkania ze Zmartwychwstałym obudzą w nas zapał wiary, nadziei i miłości.

Żyjmy na co dzień tak, aby każdy zobaczył w nas radosnych świadków Zmartwychwstania.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Życzymy także zdrowia i wszelkiej pomyślności w Rodzinach naszej Parafii, oraz w życiu tych wszystkich, którzy modlą się w naszym kościele, którym przesłaliśmy świąteczne życzenia i których spotykamy przy świątecznym stole. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian, którzy przyjechali na Wielkanoc do domów rodzinnych z odległych stron Europy. Serdeczne życzenia wielkanocne przekazujemy naszym gościom.

3. WIELKA NIEDZIELA:  Msze Święte: Rezurekcja 6.00,   9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

Msze Święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00  O godz. 15.00 będzie odprawiona Msza                        Święta za zmarłych na cmentarzu.

W naszym kościele Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30

Jutrzejsza składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

NOWENNĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w tygodniu odprawiać  będziemy o godz. 17.30

Wszyscy trwajmy w radości Wielkanocnej.

Przyjmijcie uroczyste błogosławieństwo.

Ks. Stanisław Parzygnat

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22.04.2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, na cmentarzu 15.00, 17.00, 20.00.

2. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Dziś odprawimy ją  o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnego a także prywatnego odmawiania Nowenny.

Skorzystajmy w tym dniu z wielkich obietnic Chrystusa przywiązanych  do Święta Miłosierdzia Bożego.

Aby dostąpić łask w Święto Miłosierdzia należy:

–      mieć ufność w dobroć Boga

–      pełnić uczynki miłosierdzia

–      być w stanie łaski uświęcającej

–      godnie przyjąć Komunię Świętą.

Za tydzień w niedzielę w Kaplicy w Białym Dunajcu odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Msza Święta o godz. 9.00.

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek      –   św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona  Polski. Św. Wojciech jest także patronem Związku Podhalan w Poroninie. W tym roku liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha będzie za tydzień 29 kwietnia.

–    św. Jerzego, męczennika za czasów Dioklecjana. Jest patronem Anglii i skautów. Przedstawia się go                          zwykle jako rycerza walczącego ze smokiem,

czwartek –    św. Marka, ewangelisty. Jest patronem notariuszy.W tym dniu obchodzi swoje Imieniny Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, którego polecamy modlitwom wszystkich wiernych.

4. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania  w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Wielkanocna modlitwa młodzieży w naszej parafii w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia: „Zmartwychwstałeś, abyśmy mieli życie wieczne.” Zapraszamy młodych ludzi do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę 27 kwietnia o godz. 17.00.

6. Zarząd Związku Podhalan Oddział Poronin zaprasza na Święto Patrona Oddziału św. Wojciecha i tradycyjne Święcone. Msza Święta w intencji Związku w sobotę 27 kwietnia o 18.00, a o godz. 19.00 Święcone w GOK-u.

7. Wiosenny Redyk. Święto Bacowskie, poświęcenie owiec i modlitwa o szczęśliwy wypas w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) na Mszy Świętej o godz. 11.00 w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu.

8. Nasze podziękowania:

–      przed Świętami zakończyliśmy akcję zbierania żywności „I Ty możesz pomóc”. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy okazali ofiarne serce,

–      kierujemy słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świątecznych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego,

–      dziękujemy także Firmie pana Śledzia za odśnieżanie zimowe placu kościelnego.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności

+ Franciszek Stoch ze Suchego.
Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie

ze Zmartwychwstałym Panem,

przynagla nas do związania z Nim całego naszego życia.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Ks. Stanisław Parzygnat