V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – 29.03.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu. Patrzymy na zasłonięte krzyże i prosimy Boga, byśmy mogli patrzeć na krzyż i ludzkie cierpienie tak, jak patrzył na nie Jezus Chrystus, byśmy mogli zbliżyć się do tajemnicy krzyża.

Za tydzień Niedziela Palmowa.

2. Kalendarz Liturgiczny:

czwartek   – św. Franciszka, włoskiego zakonnika, założyciela  surowego zakonu braci najmniejszych,

sobota        – św. Izydora, biskupa, patrona Hiszpanii, internetu  i informatyki.

3. W czwartek przypadnie 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

4. Informacje dotyczące spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii:

·  Obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej związany z przykazaniem kościelnym można wypełnić od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca).

·  Planowaną spowiedź parafialną z Wielkiej Środy przenosimy na późniejszy termin. Zostanie on ogłoszony po ustaniu epidemii.

·  Istnieje możliwość spowiedzi po wcześniejszym umówieniu telefonicznym  z kapłanem.

5. Chrzty indywidualne. Ustalamy termin chrztu z kapłanem.

6. Chorych odwiedzamy tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

7. Msze Święte w zamówionych wcześniej przez parafian intencjach odprawiane są w prywatnej Kaplicy w naszej parafii. Transmisje Mszy Świętych można oglądać na Facebooku na profilu Arek Zych.

8. Msze Święte: O światło Ducha Świętego na czas egzaminów dla ósmoklasistów zamówione przez rodziców zostaną odprawione w Kaplicy w naszej parafii w niedziele 5 i 19 kwietnia o godz. 11.00.

9. Zachęcamy   do   uczestniczenia   w   transmisjach   Mszy   Świętych  i Gorzkich Żali z naszej parafii.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna i poradnictwo dla narzeczonych nieczynne. W ważnych sprawach: namaszczenie chorych, organizacja pogrzebu umawiamy się telefonicznie.

11. W trudnym czasie jaki obecnie przeżywamy, prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.

12. Dziękujemy parafianom którzy złożyli niedzielą ofiarę przelewem bankowym.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Tadeusz Świrski, Poronin ul. Kasprowicza

Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Modlitwie parafian polecamy wszystkich chorych oraz lekarzy, personel medyczny i wszystkie służby sanitarne, które działają w celu zatrzymania niebezpiecznego wirusa.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Po błogosławieństwie uklękniemy i odśpiewamy Suplikacje: Święty Boże, Święty Mocny…

Ks. Stanisław Parzygnat