III NIEDZIELA  ADWENTU – 15.12.2019r.

GAUDETE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę wkroczyliśmy w tę część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas na przyjście Pana Jezusa w czasie Świąt. Od jutra uczestniczyć będziemy w nowennie do Dzieciątka Jezus. Chcemy prosić o dobre przygotowanie się na spotkanie z Bogiem Wcielonym.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej.

3. Msza Święta za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy w piątek o godz. 18.00.

4. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

5. Opłatek Związku Podhalan Oddział Poronin w najbliższą sobotę. O 18.00 Msza Święta w naszym kościele a następnie przejście do GOK-u.

6. Akatyst w naszym kościele. Młodzież naszej parafii przygotowała Akatyst czyli hymn śpiewany ku czci Bogurodzicy. W hymnie przeplatają się teksty odnoszące się do Matki Bożej i Jezusa. Akatyst śpiewa się przed ikoną Bogurodzicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w przyszłą niedzielę o 18.00.

7. Na Misje ze sprzedaży stroików świątecznych zebrano 2040,00 zł. (dwa tysiące czterdzieści złotych). Siostry Michalitki Misjonarki z Kamerunu dziękują za dar serca i zapewniają o modlitwie.

8. Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie zaprasza na wystawę „Co komu w duszy gra…”, która rozpoczyna cykl wystaw o pasjach mieszkańców Poronina. Uroczyste otwarcie 17 grudnia (wtorek) o 17.00 w Szkolnym Muzeum Historyczno – Regionalnym.

9. Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie rozprowadza kalendarze strażackie na rok 2020. Przyjmijmy ich serdecznie. Zebrane pieniądze strażacy przeznaczą na zakup nowoczesnego umundurowania bojowego.

10. Małopolski Tele – Anioł dba o zdrowie. Pomocna dłoń zawsze przy tobie. Oferowane wsparcie to bezpłatna opaska bezpieczeństwa, która może uratować życie, kontakt z całodobowym centrum teleopieki i inne. Szczegółowe informacje w gablotce.

11. Ogłoszenia Wójta Gminy Poronin:

• Trwa nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów (ciało doradcze i opiniodawcze dla Wójta Gminy). Zainteresowanych prosimy o składanie formularzy w sekretariacie Urzędu.

• Można się zapisać na szkolenia seniorów w ramach projektu „komputer bez tajemnic” i „obsługa bankowości elektronicznej.” Zapisy w sekretariacie Urzędu.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

+ Zofia Migiel, Poronin ul. Majerczykówka

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Przeżywając nowennę do Dzieciątka Jezus

starajmy się mieć serca wrażliwe i otwarte.

Pan jest blisko!

Ks. Stanisław Parzygnat                                                                            Proboszcz