XII NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23.06.2019r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Procesja  eucharystyczna po Placu kościelnym: w niedzielę o 16.30, w tygodniu  o 17.30. Nasz liczny i gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Chrystusa.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

3. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – św. Jana Chrzciciela, on przygotował drogę Panu  Jezusowi, w Litanii do wszystkich świętych

jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi.

środa             – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, żył na  przełomie XIX/XX wieku we Lwowie, uczył                   wrażliwości na potrzeby pokrzywdzonych ludzi,

czwartek        – NMP Nieustającej Pomocy,

– św. Władysława, króla Węgier z XI wieku,

piątek            – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W tym dniu będziemy obchodzić w całym Kościele                  doroczny  Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie  Kapłanów. Z racji uroczystości  w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów  mięsnych.

– św. Ireneusza, biskupa i męczennika z II wieku. Zawdzięczamy mu wiele ważnych teologicznych myśli,           wśród których największą popularność zdobyła sobie  następująca: „Chwałą Boga jest żyjący człowiek.”

sobota         – Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00. Msza Święta w kaplicy w Białym Dunajcu 8.00.

– Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi  Panny.

4.  Dzisiaj Dzień Ojca. Modlitwami obejmijmy wszystkich ojców,
by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Chcemy też pamiętać o wszystkich ojcach pracujących poza granicami kraju.

5. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00.

6. Za tydzień Msza Święta o godz. 11.00 w oprawie góralskiej przygotowana będzie przez Związek Podhalan oddział Suche. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez pielęgnowanie góralskiej kultury przybliżają nas do Pana Boga. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze Święte w oprawie góralskiej.

7. Koło Gospodyń Wiejskich z Poronina przygotowuje kiermasz ciast. Ciasta będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przy naszym kościele.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Józef Hagowski, Poronin ul. Kościuszki

Polećmy go miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele

życzymy dobrego tygodnia,

a wyjeżdżającym na urlopy, obozy i kolonie

radosnego wypoczynku.