UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –  31.05.2020r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten Wielkanocny dar i stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

2. Jurto w poniedziałek (drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00.

Msza Święta w kaplicy w Białym Dunajcu o godz. 8.00.  W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

3. Kalendarz liturgiczny:

środa                   – św. Karola Lwangi, męczennika i patrona chrześcijańskiej młodzieży w Afryce,

czwartek             – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać  Eucharystię.

– błogosławionego Michała Giedroycia, brata zakonnego i zakrystianina z kościoła św. Marka ewangelisty w Krakowie. Błogosławiony żył w XV w.

piątek                 – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

sobota                 – św. Norberta, biskupa.

4. Msza Święta w intencji tych, którzy uczestniczyli w modlitwie majowej „Różaniec Fatimski” w naszym kościele, dzisiaj o godz. 15.00.

! Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. I Komunia Święta w naszym kościele
21 czerwca (niedziela) godz. 11.00.

5. Jutro Dzień Dziecka. Módlmy się o duchowy wzrost dla naszych dzieci. Pan Jezus kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Święta tylko w piątek 6.00 – 7.00 i 16.00 – 18.00.

7. W przyszłą niedzielę Msza Święta na cmentarzu o godz. 11.00.

8. Rodziców uczniów klas IV przed Rocznicą I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 17.00.
Po Mszy Świętej spotkanie. Rocznica będzie przeżywana w niedzielę 28 czerwca  o godz. 9.00.

9. XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” Zakopane – Krzeptówki – Ludźmierz przejdzie w sobotę 6 czerwca. Z powodu panującej pandemii koronawirusa pielgrzymka nie odbędzie się w takim wymiarze jak zawsze i nie ma zapisów na pielgrzymkę. Trasę w tym roku pieszo przejdzie skromna delegacja przedstawicieli z czterech grup pielgrzymki. Prośba organizatorów aby nie dołączać się na trasie. Będzie można natomiast stać wzdłuż trasy pielgrzymki zachowując bezpieczną odległość, w maseczkach. Pielgrzymkę Szlakiem papieskim będzie można śledzić w TVP Podhale. O godz. 18.00 Msza Święta  w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu.

10. Klub Seniora + w Białym Dunajcu wznawia działalność i zaprasza na spotkania.

11. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku 11 czerwca. O godz. 9.00 uroczysta Msza Święta w Białym Dunajcu przy ul. Gen. Galicy, przy ołtarzu polowym. Po Mszy Świętej przejdziemy w procesji Eucharystycznej zatrzymując się przy czterech ołtarzach.

Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało w czwartek  po Mszy Świętej wieczornej.

12. Przed nami miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach Świętych wieczornych odmawiać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania tej litanii.

13. Informacje dotyczące życia naszej parafii:

·       Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

·       Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas Mszy Świętych i nabożeństw. Zajmujemy miejsca w kościele
w bezpiecznej odległości od innych osób.

·       Msze Święte w naszym kościele od przyszłej niedzieli jak przed epidemią: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00.

·       Spowiedź Święta w kościele w niedziele podczas Mszy Świętych a w tygodniu pół godziny przed Mszami Świętymi.

·       Księża nie odwiedzą chorych w I sobotę miesiąca, ale po wcześniejszym indywidualnym umówieniu się z kapłanem przyjdą do domu chorego z Komunią Świętą.

·       Kancelaria parafialna i dyżur Grabarza jak przed epidemią.

·       Poradnia życia rodzinnego dla narzeczonych nadal nieczynna.

·       Stosujmy się nadal do zaleceń sanitarnych.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Maria Majerczyk, Poronin ul. Tatrzańska

+ Józef Zarycki, Poronin ul. Piłsudskiego

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim życzymy darów związanych z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu.

Niech dary pokoju, jedności i pojednania uświęcają nasze rodziny.

Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Ks. Stanisław Parzygnat