XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA – 02.08.2020r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy sierpień miesiąc trzeźwości. Ten dar to błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową. Przez dar abstynencji pokażmy, że nie jesteśmy zakładnikami chwytliwych reklam i szkodliwych nawyków.

2. Msze Święte w naszym kościele:

w niedziele     7.00,  9.00, 11.00, 17.00, 20.00,

w dni powszednie   6.30, 18.00.

3. Dziś Msza Święta o godz. 9.00 w oprawie góralskiej przygotowana przez Związek Podhalan oddział Suche. Za tydzień Msza Święta w oprawie góralskiej o godz. 11.00 przygotowana będzie przez Związek Podhalan oddział Poronin. Jesteśmy dumni z naszej góralskiej tradycji i chcemy ją przekazywać następnym pokoleniom.

4. Kalendarz liturgiczny:

niedziela   – Matki Bożej Anielskiej.

wtorek       – św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona wszystkich  kapłanów.

środa         – Matki Bożej Śnieżnej,

czwartek   – Święto Przemienienia Pańskiego,

sobota        – św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego Dominikanów.

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

6. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź Święta tylko w piątek 6.00 – 7.00 i 16.00 – 18.00.

W tygodniu Spowiedź Święta pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 6.30 i 18.00 a w niedziele podczas Mszy Świętych.

7. Dzisiaj IV rocznica śmierci Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. Odszedł do wieczności w 89 roku życia, 66 roku kapłaństwa i 37 roku biskupstwa. Pasterz, książę Kościoła, ten, który czynił miłosierdzie i kontynuował dzieło, które w Archidiecezji Krakowskiej prowadził jego poprzednik Kardynał Karol Wojtyła. Utworzył ponad 200 nowych parafii w Archidiecezji. Pochowany pod Konfesją św. Stanisława w królewskiej katedrze wawelskiej obok Księcia Metropolity Adama Stefana Kardynała Sapiehy.

8. „Z hal na Hel.” XII Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Zakopanego na Hel w dniach 2 – 9 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Królowo nasza od zarazy chroń.” Rowerzyści wczoraj wyszli na Giewont a dziś z Krzeptówek wyruszyli na Hel. 55 – osobowa grupa kolarzy przez 8 dni pokona ponad 1000 kilometrów.

9. W lipcu zebraliśmy na remont Domu Parafialnego 1 340,00 zł. (tysiąc trzysta czterdzieści złotych). Bóg zapłać!

W lipcu odnowiliśmy ołtarz na cmentarzu przy którym odprawiamy Mszę Świętą. Nowe pokrycie (blacha „Janosik”), deski
i rynny. W górnej części ołtarza ustawiliśmy figurkę Zmartwychwstałego. Koszt 11 580,00 zł. (jedenaście tysięcy pięćset osiemdziesiąt złotych). Dziękujemy Klemensowi Mardule za umycie drewnianych części ołtarza i grabarzowi Janowi Kasperkowi za oczyszczenie części kamiennych. Bóg zapłać!

10. Stosujmy się nadal do zaleceń sanitarnych. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa maseczką. Komunię Świętą można przyjmować na rękę.

Pamiętajmy o godnym przeżywaniu sierpnia,

miesiąca trzeźwości naszej Ojczyzny i przypominajmy sobie

„trzeźwa i silna Bogiem rodzina jest fundamentem Narodu.”

Obchodzimy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Poległym za wolność powstańcom
winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.

Cześć i chwała Bohaterom!

Ks. Stanisław Parzygnat