VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019r.

1. Msze Święte w naszym kościele:

w niedziele 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00,

w dni powszednie 6.30, 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

piątek – święto Katedry św. Piotra, apostoła,

sobota – św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana apostoła

3. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii 40 – godzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu o charakterze dziękczynno–wynagradzającym. Adoracja według następującego porządku:

12.00 – Poronin,

13.00 – Majerczykówka, Kośne Hamry, Jesionkówka,

14.00 – Suche,

15.00 – Biały Dunajec,

16.00 – młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

Wszystkich: parafian i gości zapraszamy do adoracyjnej modlitwy. Wielu z nas uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli, niech nie zabraknie nas w rzeczywistym pokłonie Jezusowi w Eucharystii.

Na stoliku będą wyłożone książeczki z modlitwami przed Najświętszym Sakramentem i mogą posłużyć jako wzór do prywatnej adoracji. Książeczek nie zabieramy do domu.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Franciszka Gruszkę, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Krakowie i budowniczego kościoła na Ruczaju. Ks. Franciszek (pochodzi z Dzianisza) wygłosi kazania a zebrane ofiary w tym dniu zostaną przekazane na budowę nowej świątyni. Budowę wspierają wszystkie parafie dekanatu Biały Dunajec.

5. Zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Suche dzisiaj o 13.00 w remizie OSP w Suchem.

6. Ogłoszenie Sołtysów:

Sołtys Suchego przyjmuje podatki od poniedziałku do soboty 10.00 – 16.00 w swoim domu Suche 23.
Sołtys Poronina przyjmuje podatki do końca lutego 9.00 – 13.00 w remizie OSP.

7. Pouczenie (katecheza) dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8. W zakrystii można nabyć książkę „Uczennica i oblubienica.” W książce ukazane jest prawdziwe oblicze Marii Magdaleny i jej droga od uzdrowienia do bliskiej relacji z Bogiem. Opowieść o Magdalenie pokazuje, że Bóg jest większy niż jakiekolwiek przeciwności w naszym życiu. Koszt 10 zł.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Danuta Skupień, Suche

Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Parafianom i gościom przebywającym na feriach

życzymy dobrego tygodnia.

Ks. Stanisław Parzygnat