II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszej pomocy oczekują kapłani i siostry zakonne, oraz osoby świeckie zaangażowani w głoszenie Ewangelii nadziei na Wschodzie.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w szczególny sposób pomagają nam w mocy Ducha Świętego przygotowywać się na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Są one odprawiane codziennie w naszym kościele o godz. 6.20. „Czas Świąt – mniej ekranu więcej rodziny.” Odsuńmy dzieci od ekranów a ich uwagę skierujmy na sensowniejsze tory. W ten sposób zdrowsze będą: święta, relacje w rodzinie i same dzieci.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii w sobotę 22 grudnia.

3. Kalendarz liturgiczny:

środa – NMP z Guadalupe,

czwartek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy z początku IV wieku, jest patronką ociemniałych i orędowniczką w chorobach oczu,

piątek – św. Jana od Krzyża, odnowiciela zakonu karmelitańskiego z XVI wieku.

4. Chorych pozostających w domach odwiedzimy przed Świętami z posługą sakramentalną w sobotę 15 grudnia od godz. 9.00. Prosimy do czwartku włącznie zgłosić ich adresy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zadbajmy o to, by każdy chory i niepełnosprawny mógł spotkać się z Panem Jezusem. Odwiedzimy chorych z I soboty i tych, których rodzina zgłosi.

5. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem bolesnych wspomnień. 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu. Szczególną datą w pamięci Narodu i Kościoła jest 13 grudnia 1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny. 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji Kopalni „Wujek” na Śląsku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tamtych dni.

6. W najbliższym tygodniu:

Od jutra przez dwa tygodnie, do koszy pod chórem można składać produkty spożywcze w ramach akcji „I Ty możesz pomóc”, którymi chcemy się podzielić na Boże Narodzenie z potrzebującymi. W tym roku chcemy uzbierane dary przekazać do osób starszych i samotnych…
W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, a przed kościołem świece Caritas.
W sobotę na roratach poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus i rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej.

8. Dzieci z Koła Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Suchem rozprowadzają dzisiaj własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki. Zebrane ofiary zostaną przekazane na misje w Afryce.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Zofia Lańda, Biały Dunajec ul. Miłośników

+ Andrzej Gąsienica, Poronin ul. Kościuszki

+ Andrzej Kowalczyk, Poronin ul. Kośne Hamry (pogrzeb w Zakopanem)

+ Stanisław Turza – Sadlok, Poronin ul. Tatrzańska (pogrzeb w Bukowinie Tatrzańskiej)

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wsłuchujmy się na wzór Maryi

w natchnienia Ducha Świętego, Ducha Prawdy i Mądrości

i otwierajmy się na adwentową łaskę pojednania i pokoju.

Ks. Stanisław Parzygnat