XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA – 25.10.2020r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, gdy obchodzimy rocznicę poświęcenia miejscowego Kościoła wyrażamy wdzięczność Bogu i ludziom. Tym wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz parafialny kościół i kaplicę, modlą się i składają ofiary. Modlitwą ogarniamy także dobroczyńców, fundatorów i budowniczych naszego kościoła.

2. Kalendarz liturgiczny:

środa              – świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Juda Tadeusz jest patronem w sprawach beznadziejnych.

3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 7.00, …15.00, 17.00, 20.00. Msze Święte na cmentarzu 1 listopada o godz. 9.00, 11.00, 14.00.

W tym roku odprawimy więcej Mszy Świętych na cmentarzu, tak by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w zatłoczonych przestrzeniach.

4. 2 listopada Dzień Zaduszny, liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele 6.30 i 18.00. Msze Święte na cmentarzu 2 listopada o godz. 10.00 13.00 i 15.00. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia. Ofiarujemy za nich Msze Święte, nasze cierpienia i trudy. Pamiętajmy też o możliwości uzyskania specjalnych odpustów.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych:

1 i 2 listopada – nawiedzenie kościoła lub cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.  W pozostałe dni do 8 listopada odpust zyskujemy przez nawiedzenie cmentarza i zachowanie pozostałych warunków.Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego.

5. Spowiedź święta przed Wszystkimi Świętymi w sobotę 6.00 – 7.00 i 16.00 – 18.00. Będzie to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa (listopadowa).

6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Siostry Michalitki – Misjonarki z Kamerunu dziękują za dar serca 2 200,00 zł. (dwa tysiące dwieście złotych) ze sprzedaży kartek.

8. W zakrystii można nabyć książkę „Eucharystia. Moja autostrada do nieba.” Bohaterem książki jest Carlo Acutis. Beatyfikacja zmarłego w wieku 15 lat Carlo Acutisa odbyła się kilkanaście dni temu w Bazylice św. Franciszka w Asyżu. Jest on jednym z najmłodszych błogosławionych Kościoła. Koszt 10 zł.

9. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będziemy razem z Matką Najświętszą wypraszać potrzebne łaski dla naszych rodzin a dla zmarłych prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie.

10. Ogłoszenie Wójta Biały Dunajec (odczytujemy…)

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

+ Marianna Ustupska, Poronin ul. Kościuszki

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele
życzymy orędownictwa Wszystkich Świętych
i żywej pamięci o tych, którzy poprzedzili nas do niebieskiej ojczyzny.

Ks. Stanisław Parzygnat

Nagrodzone prace w konkursie parafialnym „Nasi Święci Patroni

W kategorii literackiej:

I miejsce   – Daria Mrugała kl. VI Szkoła Podstawowa Suche „Wiersz – modlitwa do św. Darii.”

II miejsce – Laura Karpiel kl. IIa Szkoła Podstawowa Poronin „Nasi święci.”

III miejsce – Karolina Chowaniec kl. VIII Szkoła Podstawowa Suche „Modlitwa do św. Heleny.”

W kategorii plastycznej:

I miejsce ex aequo:

– Klemens Bafia kl. IIIb Szkoła Podstawowa Poronin  „Św. Klemens Hofbauer”

– Martyna Serafin kl. VI Szkoła Podstawowa Biały Dunajec „Św. Joanna Darc”

II miejsce ex aequo:
 – Małgorzata Sieczka kl.VII Szkoła Podstawowa Biały Dunajec „Św. Rita”

– Sabina Lassak kl. VI Szkoła Podstawowa Suche„MB z Lourdes”

III miejsce ex aequo:
– Ewa Stołowska kl. III Szkoła Podstawowa Suche „Św. Królowa Jadwiga”

– Wiktoria Skupień kl. IIIb Szkoła Podstawowa Poronin „Św. Wiktoria”

Wyróżnienia (Nagroda Ks. Proboszcza):

– Anna Łacek                        kl. IV Szkoła Podstawowa Poronin

„Św. Franciszek”

– Jakub Barnaś                     kl. IIa Szkoła Podstawowa Poronin

„Św. Florian”

– Paulina Kręcichwost         kl. VI Szkoła Podstawowa Biały Dunajec

„Złożenie do grobu”

– Adam Dziedzic                   kl. IIIb Szkoła Podstawowa Poronin

„Św. Jan Paweł II”

– Karolina Matyga                kl. IV Szkoła Podstawowa Suche

„Modlitwa do św. Katarzyny Aleksandryjskiej o ustanie epidemii”

– Szymon Trebunia              kl. IIIb Szkoła Podstawowa Poronin

„Ojciec Pio spowiada kard. Wojtyłę”

– Justyna Franosz                 kl. IV Szkoła Podstawowa Biały Dunajec

„Św. Justyna”

Nagrody zostaną wręczone w niedzielę 15 listopada po Mszy Świętej o godz. 11.00. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.