Góralski Orszak Trzech Króli w Poroninie

IV Góralski Orszak Trzech Króli 2019

„Oto Mędrcy ze Wschodu weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę”. (Mt 2)

6 stycznia 2019r. królowie na pięknych koniach w drodze do Betlejem zawitali do Poronina. Po Mszy Świętej o 11.00 dzieci, młodzież i dorośli założyli korony i dołączyli do barwnego orszaku. Śpiewając kolędy, za Mędrcami wszyscy poszli do stajenki na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. W Świętą Rodzinę wcieliła się rodzina Chowańców: Joanna, Wojciech i ich synek Wojciech.

Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznacza godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś – używana do uśmierzenia bólu i do namaszczania ciał zmarłych – była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu. Przy szopce razem z zespołem Regle wszyscy kolędowali Bożej Dziecinie.

III Góralski Orszak Trzech Króli 2018