Korowód Świętych

V Korowód Świętych w Poroninie 2018

Święci balują w Poroninie

Wszyscy Święci balują w niebie… i w Poroninie. Holy Wins – już po raz piąty w parafii Poronin Świętość wygrywa z Halloween. Około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Nie zabrakło „najnowszych Świętych”, a wśród nich bł. Hanny Chrzanowskiej.

W tym roku nie zbrakło także dorosłych – przebranych za Świętych, którzy nieśli relikwiarze, które posiada parafia.

Korowód Świętych – angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Cieszymy się, że dzięki dzieciom, przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów o których na co dzień mało pamiętamy.

Wszystkie stroje były piękne – dlatego praca jury nie była łatwa. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, w tym kilkanaście wyróżnionych za piękny strój.

IV Korowód Świętych w Poroninie 2017