Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Codziennie Msza Święta o 18.00 z homilią opartą na lectio divina.

W niedzielę 21 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo nowych ministrantów i lektorów. Przygotowało się 19 chłopców z klasy 6, 7 i 8 do posługi lektora oraz 3 chłopców z klasy 3 do służby ministranta ołtarza.

Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz nowego sztandaru stanowiącego symbol Związku Podhalan w Poroninie i Zespołu Regle. Uzbieraliśmy 1864 zł.

Prezes Związku Podhalan Oddziału Poronin wraz z Zarządem serdecznie zapraszają w najbliższą sobotę 20 kwietnia na Mszę Świętą w intencji członków Oddziału  o godz. 18.00  w naszym kościele,  a potemi na posiady do świetlicy GOKu.

24 kwietnia w godzinach od 8.00 do 9.30 dla rolników z sołectwa Suche oraz od 9.30 do 11.00 dla rolników z sołectwa Poronin odbędzie się zbiórka foli po sianokiszonce. Miejsce zbiórki Ząb ul. Szlak Papieski okok nr 147.

Wydatki parafialne za marzec:

• Za wywóz śmieci z cmentarza 7 191 zł.
  • Za energię elektryczną 4 930 zł.
  • Za geotermię  5 079 zł.

Modlimy się za naszych parafian, Andrzeja Skupnia i Roberta Chowańca, którzy będą nas reprezentować w Radzie Powiatu Tatrzańskiego.

Do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu zostali włączeni Łukasz Maciata, Bartłomiej Maciata i Tymoteusz Rzadkosz.