Rozpoczęły się wakacje. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i dzieciom za wspólną modlitwę dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Dziękuję dyrekcji szkoły w Poroninie, Suchem i Białym Dunajcu za zaangażowanie w przeżywanie rekolekcji, wydarzeń kulturalnych i religijnych oraz za troskę o wychowanie młodego pokolenia w oparciu o wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Życzę udanych wakacji i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże!
29 czerwca w poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w następującym porządku: 7.00, 8.00 w kaplicy w Białym Dunajcu, 9.00, 17.00 i 20.00. Składka ,,świętopietrze” przeznaczona na wydatki Stolicy Apostolskiej. To dzień imienin naszego organisty Piotrka. Składamy najlepsze życzenia, wytrwałości w służbie Bożej i błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym.
We wtorek 30 czerwca zakończenie nabożeństw czerwcowych. Po Mszy o 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sprawy kancelaryjne podczas wakacji można załatwić w następujący sposób: w poniedziałek i sobotę w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00, a w pozostałe dni powszednie bezpośrednio po Mszy porannej i wieczornej. Dziękujemy za zrozumienie.
W środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej, a potem Msza Święta z homilią i zmianka różańcowa. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcowe.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę 1 lipca o godz. 19.00.
W pierwszy czwartek o 18.00 Msza Święta, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa w intencji o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w kościele.
W pierwszy piątek spowiedź św. od 6.00 – 6.30 oraz 17.00 – 18.00. W tym dniu święto św. Tomasza, apostoła.
4 lipca w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza Święta na cmentarz. Składka będzie przeznaczona na pokrycie wydatków związanych z instalacją nowego nagłośnienia na cmentarzu.
Po Mszy można nabyć książki katolickie, obrazki z modlitwą o beatyfikację Sł. B. Heleny Kmieć i złożyć ofiarę na wolontariat misyjny.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanych wakacji i fajnych spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Wasz ks. proboszcz Dariusz Guziak